TIMISOARA. Fiecare dintre noi are anumite expresii ale feței atunci când spune un lucru adevărat sau o idee falsă ori când vrea să ascundă ceva.
Depistarea acestor expresii faciale este o adevărată artă, care poate fi învățată cu ajutorul unui specialist.
O bună oportunitate este Cursul de Bază „Fizionomic – Ştiinţa și arta străveche a citirii feţei Al Ferasa”, susținut la Timișoara timp de 3 zile de către profesorul Bogdan Gavrilă.
Cui se adresează acest curs?
✓ Tuturor celor care s-au întrebat mereu ce înseamnă trăsăturile lor faciale.
✓ Tuturor celor care sunt în relații de lungă durată și vor să înțeleagă mai bine nevoile emoționale și fizice ale partenerului de cuplu.
✓ Capacitatea de exprimare personală și crearea conexiunilor interumane la un nivel mai intim
✓ Părinților care vor să-și îmbunătățească relația cu copiii. Evenimentele prin care trece copilul tău sunt întipărite pe fața lui și citirea feței te ajută să ajungi din nou la el.
✓ Angajatorilor care sunt în procesul de selecție a candidaților și vor să știe despre punctele forte și talentele potențialilor angajați.
✓ Managerilor și organizatorilor care caută o metodă să îmbunătățească interacțiunile la locul de muncă și să delege sarcini într-o manieră cât mai optimă, bazându-se pe caracterul fiecărui membru al echipei.
✓ Profesorilor, psihologilor, tuturor celor care interacționează cu oameni în domeniul profesional
✓ Tuturor celor care simt că sunt la o răscruce. Atunci când te confrunți cu o decizie importantă care privește cariera sau relația de cuplu, trăsăturile tale oferă indicii asupra direcției care ți se potrivește cel mai bine.
Procesul de învățare a fiecărei trăsături pornește de la:
* identificarea vizuală,
* elementele specifice privind identificarea particularităților fiecărei trăsături,
* explicarea mecanismului ce duce la formarea acesteia,
* elementele de personalitate care duc la formarea acestora,
* legăturile cu alte trăsături, interacțiuni
Parcurgerea Cursului va oferi cursantului un sistem logic, coerent de a identifica și recunoaște trăsăturile fizionomiei umane decodificând corect personalitatea din spatele acestora.
Ce se află în spatele aparențelor?
Care este adevărata personalitate a omului din fața ta?
Care este adevăratul mesaj și intenția din spatele vorbelor sale?
Ce înlănțuire de evenimente au dus la formarea lui ca om?
La finalul acestor 3 zile, cursanții vor deține un instrument pentru înțelegerea propriei personalități, a societății în care trăim, a tuturor celor cu care intră în contact.
Cursul va avea loc în zilele de 21, 22 și 23 martie, iar mai multe informații, dar și înscrierea, se pot face la numărul de telefon 0744843745
Prețul cursului este de 450 de euro, numarul de locuri esre unul limitat, iar înscrierea se va face în baza achitării unui avans de 20%.
Toate detaliile le poti afla pe fizionomic.ro.