Opinia Timisoarei

Apa oprita sau presiune scazuta in localitati din Timis. Unde vor actiona echipele Aquatim

TIMIS. Aquatim continuă lucrările de modernizarea a propriei rețele de distribuție, și oprește apa într-o localitate din Timiș.

Joi, 17 aprilie, între orele 10-15, la Jimbolia se va opri furnizarea apei în cartierul Futok pentru branșarea consumatorilor la noua rețea.

Vă reamintim, miercuri și joi, echipele Aquatim au programate intervenții la Dragșina, unde se vor face lucrări de spălare a bazinului de înmagazinare. În prima zi aoa va fi întreruptă între orele 9 și 14, iar a doua zi, în același intrerval orar, presiunea va fi scăzută la robinete.

Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, Aquatim recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă.
De asemenea, consumatorii sunt sfătuiți să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.

Exit mobile version