Opinia Timisoarei

Atac intr-un magazin din Timisoara. Paznicul unui supermarket, lovit de un tanar care a fugit cu mai multe produse

TIMISOARA. Un tânăr care a furat dintr-un magazin din Timișoara și a lovit un angajat a fost capturat de polițiști la 9 zile de la lovitură.

CITESTE SI: Primul parc tematic ca la Bruxelles de langa Timisoara are constructor. Palatul Baroc, Opera, Catedrala Mitropolitana, Sinagoga din Cetate sau Castelul Nako vor fi in ‘Timisul in Miniatura’

Totul s-a înțâmplat în 1 martie, când bărbatul în vârstă de 27 de ani a intrat într-un supermarket de pe bulevardul 16 Decembrie 1989. A luat de pe rafturi mai multe produse alimentare, dar și sticle de băuturi alcoolice și a încercat să iasă din magazin, fără să plătească. A fost văzut de paznic, care a vrut să îl oprească, dar tânărul l-a lovit și l-a împins, după care a luat-o la fugă cu prada.

Reprezentanții magazinului au sunat la 112, iar la fața locului au ajuns polițiștii. În urma cercetărilor făcute, oamenii legii au dat de urma tâlharului.

Politiștii au identificat persoana bănuită de comiterea faptei, un tânăr de 27 de ani, iar în urma probatoriului administrat în cauză, acesta a fost reținut pentru o perioadă de 24 de ore. Ulterior, în data de 11.03.2025, magistrații au dispus arestarea preventivă a acestuia pentru o perioadă de 30 de zile„, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.

Exit mobile version