Opinia Timisoarei

Banat Girls invinsa clar acasa de Carmen Bucuresti. Urmeaza derby-uri pentru ambele echipe

TIMIS. Banat Girls isi continua pasa proasta si a pierdut din nou in play-off, fara sa inscrie vreun gol.

Formatia timiseana a fost invinsa cu 4-0 acasa de Carmen Bucuresti, toate reusitele fiind inscrise in prima parte a intalnirii. Oaspetele au deschis scorul inca din minutul 12 prin Rania Kara Jouli, iar pana la pauza au mai punctat Catarina Realista si Claudia Chiper, de 2 ori.

Banat Girls ramane cu 21 de puncte, pe locul 5 in play-off, si a ajusn la 7 partide fara gol marcat. In runda viitoare va juca impotriva Politehnicii Timisoara, pe stadionul Stiinta.

Carmen Bucuresti a ajuns la 43 de puncte in clasament, iar in etapa viitoare primeste vizita campioanei Universitatea Olimpia Cluj, echipa pe care in turul play-off-ului a invins-o la Iclod.