Dumbravita s-a impus la limita la Dej

TIMISOARA. Desi nu a facut un meci mare, Dumbravita a reusit sa se impuna la Dej, in fata echipei Unirea cu 2-1. Pentru invingatori au marcat Ungureanu in prima parte si Grancea in ultimele minute, pentru gazde punctat Alexandru Pop.

Ne-am straduit sa facem efort. Suntem foarte incarcati, imi e si mila de jucatori, la cat am tras de ei in aceste două saptamani! Dar e clar ca avem nevoie de o pregatire fizica foarte dura pentru ceea ce ne asteapta in viitorul sezon. S-a vazut clar ca suntem foarte obositi, dar e normal pentru aceasta perioada. Ma bucur mult ca fiecare jucator s-a straduit, in limitele posibilitatilor fiecaruia. Din punct de vedere fizic, au dat aproape totul! Unirea Dej e un adversar bun, cred ca si in sezonul viitor se va situa la mijlocul clasamentului. Formeaza o echipa buna, preocupata sa construiasca, sa paseze pe jos, cu atacanti care vin multe linii, care joaca cu devieri. Dar am stat destul de bine in teren. In a doua repriza am avut probleme, asta si pentru ca, pe linia de fund, am avut unele mici improvizatii”, a declarat la final antrenorul banatenilor, Cosmin Stan.

Saptamana viitoare, Dumbravita va juca doua amicale, cu Sannicoalu Mare si Ghiroda.