Esec la debutul in Liga 1 pentru fetele de la Politehnica Timisoara

TIMISOARA. Echipa de fete a Politehnicii Timisoara a inceput campionatul cu un esec, in deplasarea de la Alexandria.

Timisorencele erau conduse dupa 10 minute cu 1-0, dupa golul reusit de Andreea Dita, pentru ca in minutul 25 Alexandra Nica sa puncteze din nou si sa stabileasca scorul pauzei, 2-0.

In repriza a doua, in minutul 79, Iulia Savescu a dus scorul la 3-0, pentru ca 6 minute mai tarziu Nicoleta Kurja sa inscrie golul de onoare al formatiei timisorene.

Politehnica: Durla – Jivan, Hategan, Ancas, Kurja, Dobai, Sucila, Grigore, Sodinca, Ienovan, Pera.

Tot in aceasta runda: Banat Girls 3-3 ACS Fotbal Feminin Baia Mare, Universitatea Gatati 1-2 AFC Fair Play Joc Cinstit Bucuresti.

Politehnica va juca in runda viitoare pe teren propriu impotriva lui Piros Security Arad, echipa care si-a amanat partida din aceasta etapa cu Olimpia Cluj.