Opinia Timisoarei

SCM Timisoara invinge fara probleme Clujul la rugby. Bonusul ofensiv era asigurat de la pauza

TIMISOARA. SCM Timisoara a obtinut o noua victorie cu punct bonus in Liga Nationala de rugby.

Timisorenii au controlat partida de la un capat la altul si au deschis scorul prin Shennan aproape de jumatatea reprizei. Reusita a fost completata de transformarea lui Rupanu. Pana la pauza Teodoradze, Jipa si Tique Iliesa, de 2 ori, au mai culcat balonul in terenul de tinta clujean. Rupanu a transformat 3 dintre eseuri. Clujul a raspuns cu eseul lui Khurtislava, transformat, iar dupa 40 de minute Timisoara conducea cu 31-7.

In repriza a doua show-ul banatean a continuat. Mumbi, Rupanu, Bucir, Shennan, Neculau si Stetco au inscris fiecare cate un eseu, Rupanu a transformat o data, iar Jipa de 4 ori, si s-a incheiat 71-12. Clujenii au mai inscris si ei un eseu prin Dragos Damian, reusita fiind transformata si s-a incheiat 71-12.

In runda viitoare, SCM Timisoara va juca in deplasare impotriva lui Dinamo, echipa care in aceasta runda a fost invinsa de Stiinta Baia Mare.