Victorie clara cu Fortius Buzau. CFR Timisoara se califica in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

TIMISOARA. CFR Timisoara a castigat si al doilea meci jucat in deplasare la Buzau si s-a calificat pentru a doua oara in trei ani in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Prima partea a intalnirii a fost una neasteptat de echilibrata. Timisorenii au deschis scorul prin capitanul Valentin Ilas, insa pana la pauza gazdele au egalat prin Manole.
Repriza secunda a fost una controlata de timisoreni care au reusit al doilea gol tot prin Valentin Ilas, dupa care Mihnea Toader a facut 3-1. Pana la finalul intalnirii banatenii au mai punctat de 4 ori, doua dintre reusite fiind semnate de Andrei Grosu, iar alte doua de Darius Nastai. Rezultatul final a fost stabilit de gazde prin Banu, iar cu scorul de 7-2 CFR Timisoara s-a calificat in sferturile de finala.

Banatenii isi vor afla adversarul duminica, dupa duelul de la Piatra Neamt dintre divizionara secunda Futsal Ceahlaul si Autobergamo Deva.

Urmatorul meci pentru timisoreni este programat in 11 februarie, in Liga 1, cand CFR-ul primeste vizita Clujanei Cluj.