ACS Poli a facut scor cu CS Vladimirescu. Trupa lui Velcea a zdrobit cu 9-0 divizionara C

Neprogramata in etapa din acest week-end a ligii secunde din cauza retragerii Vointei Sibiu, gruparea timisoreana a disputat un meci de verificare in compania formatiei CS Vladimirescu 2003.
Velcea a incercat cu aceasta ocazie sa testeze variantele pe care le are pentru inlocuirea lui Seroni si Nohai, ambii suspendati pentru meciul de saptamana viitoare, cu Baia Mare.  Antrenorul lui  ACS Poli a inceput jocul cu CS Vladimirescu, in formula: Kirev – Redjepi, Petrovic, Miculescu, Marovic – Goge, Trandu, Balace, Nanu – Boldea, Enciu, pe parcurs fiind trimisi in teren si: Coca, Nohai, Seroni, Iovan, Todorov, Artean, Anitoiu si Bostina.
Poparadu, Szekely si Daminuta, care se confrunta in continuare cu unele probleme medicale nu au fost folositi in amicalul de sambata.
ACS Poli s-a impus categoric cu 9-0(4-0), in fata divizionerei C. Timisorenii au inceput jocul in forta, in minutul 1, Nanu a fost faultat in careu, iar trupa lui Velcea a  beneficiat de o lovitura de la 11 m, care a fost ratata de Balace. Apoi golurile au inceput sa curga la poarta echipei din Liga a III-a. Enciu(minutele 10, 31, 40 si 50), Trandu (minutele 35-penalty, 53, 68 si 77) si Balace (minutul 55) au fost marcatorii  gruparii timisorene care asteapata cu un moral bun vizita de saptamana viitoare a echipei FCM U Baia Mare.