Cel mai mare hot de ciocolata, capturat la Timisoara. A furat dulciuri de sute de lei

TIMISOARA. Un palet cu dulciuri lăsat nesupravegheat i-a făcut cu ochiul unui hot la Timișoara, iar acesta a luat cât a putut ascunde si căra rapid, și s-a făcut nevăzut.

CITESTE SI: Prinsi in flagrant in mijlocul unei tranzactii de aproape 30.000 de euro. Traficanti care aprovizionau cu droguri pietele din Timisoara si Arad, capturati de politisti. VIDEO

„Lovitura” a fost dată de Dragobete la un supermarket din Calea Aradului, de un bărbat în vârstă de 28 de ani. Tânărul a văzut paletul lăsat în zona de primire de marfă, È™i cum niciunul dintre angajaÈ›i nu era în apropiere, a înÈ™facat o gramada de ciocolate, dar È™i alte dulciuri, în valoare totală de aproape 400 de lei.

Angajații au observat dispariția mărfii și au chemat rapid poliția, iar agenții au început cercetările și au dat rapid de urma hoțului. Bărbatul este un cunoscut al polițiștilor, nefiind la prima faptă de acest gen.

PoliÈ›iÈ™tii au identificat persoana bănuită de comiterea faptei, respectiv un tânăr, în vârstă de 28 de ani, iar în urma probatoriului administrat în cauză, tânărul a fost reÈ›inut pentru 24 de ore È™i introdus în arest. Prejudiciul cauzat, în valoare de 400 de lei, a fost recuperat în totalitate.„, au transmis reprezentantii IPJ TimiÈ™.

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

    Pareri

  1. Bine ca l-au prins ca asta era capul mafiei diabetului! Mai aveti stiri din astea?

  2. Ciocolati? Ce sunt alea?

  3. corleone, john gotti si acuma asta …