CFR pierde si al doilea meci cu Galatiul. Finala se muta la Timisoara

TIMISOARA. CFR Timisoara a pierdut si al doilea meci al finalei cu United Galati in Liga Nationala de fotbal in sala, intr-un meci in care a condus, dar in cele din urma a incasat 5 goluri.

Timisorenii au deschis scorul dupa numai 2 minute de joc prin Gustavo, care a trimis mingea in plasa cu calcaiul. Bucuria banatenilor a durat doar 6 minute, Iulian Cojocaru, golgeterul campionatului, aducand egalarea cu un sut din centrarea lui Leleo. CFR-ul a preluat din nou conducerea, dupa ce uin sut expediat de Nemitanu s-a oprit in vinclul portii lui Tonita. Dupa numai un minut, timisorenii au facut al saselea fault, iar Araujo a egalat situatia de pe tabela dintr-o lovitura de la 10 metri.

La patru minute de la reluare, timisorenii au preluat din nou conducerea prin reusita lui Mihnea Toader. Galatiul a egalat din nou, dupa doua minute, prin golul reusit de Dudau. Ca si in prima partida, CFR-ul a jucat cu portar-jucator, tricoul fiind preluat de Ilas, insa tactica nu a dat rezultate. Finalul de meci a apartinut gazdelor. United a mai inscris de doua ori, prin Bosneaga si Araujo si s-a impus cu 5-3.

Finala se va muta acum la Timisoara pentru cel putin un meci. Partida a treia este programata in 21 mai, de la ora 17:00, in sala Constantin Jude.