CFR Timisoara bate si la Deva si este pe pozitia fruntasa in prima liga de futsal

DEVA. Derbiul etapei a sasea din prima liga de futsal s-a disputat sub cetate, acolo unde CSM „Autobergamo” Deva a intalnit CFR Timisoara in duelul echipelor neinvinse din acest sezon.

Prima repriza a apartinut ceferistilor, care au aratat un joc spectaculos, care le-a adus si trei goluri, inscrise de Wellington, Anderson si George David, scorul pauzei fiind de 0-3.

In partea secunda, hunedorenii au reusit doua goluri, prin fostul jucator al Timisoarei, Savio, dar nimic mai mult. CFR si-a aratat stilul de joc, impunandu-se in cea mai importanta partida de pana acum. Echipa feroviara este singura grupare din campionat care, dupa 6 runde are maximum de puncte, 18.