CFR Timisoara pierde primul meci al sezonului in prima liga de futsal

TIMISOARA. CFR Timisoara a fost invinsa cu 5-4 de Luceafarul Buzau in prima runda a ligii nationale de fotbal in sala.

Banatenii au deschis scorul dupa nici 3 minute prin George David. Pana la pauza, oaspetii au egalat prin Gabriel Bobe si au preluat conducerea dupa reusita lui Andrei Ignat.Ambele echipe puteau sa mai puncteze, insa Ilas, respectiv Rotaru ai lovit de fiecare data bara.

Imediat dupa reluare, antrenorul jucator Valentin Ilas a egalat pentru CFR. Au urmat minute mai bune pentru buzoieni, care au inscris de alte trei ori prin Ignat, Iacob si Bobe. Pe finalul intalnirii CFR s-a apropiat de adversar cu o dubla a lui George David.Acelasi fotbalist a obtinut al doilea galben pentru Iacob, care a fost eliminat. Formatia timisoreana nu a reusit insa sa profite nici de superioritate si in cele din urma a pierdut cu 5-4.

In runda viitoare, CFR Timisoara va juca in deplasare, cu FK Odorheiu Secuiesc, echipa care in etapa inaugurala a trecut cu 5-2 de United Galati.