Continua seria nefasta pentru Politehnica Timisoara. Banatenii au pierdut si in fata lui CSM Bucuresti

TIMISOARA. Politehnica Timisoara a ajuns la a patra infrangere consecutiva, a treia in Liga Zimbrilor la handbal masculin, de aceasta data pe terenul lui CSM Bucuresti.

Alb-violetii au avut initiativa pe inceput de meci, insa s-au si aparat bine, dar dupa aproape 10 minute de joc, scorul era egal, 3-3. Au urmat aproape 12 minute in care cele doua echipei au fost pe rand la conducere, fara a reusi sa se desprinda la mai mult de 2 goluri. Au facut-o gazdele in ultima parte a reprizei, care la jumatatea intalnirii conduceau cu 14-10.
In primele 4 minute ale partii a doua, CSM-ul s-a desprins la 7 goluri, insa ecartul maxim s-a inregistrat in minutele 56 si 58, cand bucurestenii au ajuns la o diferenta de 11 goluri goluri. In cele din urma gruparea din capitala s-a impus cu 31-22.

Cei mai buni marcatori ai Timisoarei au fost Marius Sadoveac si Vlad Chira, fiecare cu cate 4 reusite, Marjanovic a tereminat partida cu 3, Fenici si trif au avut cate doua, in timp ce Huta, Manojlovic, Bordeanu, Cimpan, Buljina, Ignat si Belchite au punctat fiecare cate o data.

In runda viitoare, Politehnica primeste pe teren propriu vizita echipei din Fagaras.