Debut cu stangul pentru CSU Politehnica Timisoara in Liga Nationala de handbal

Alb-violetii au pierdut cu 25-28 in deplasare, in fata lui CSM Bucuresti, echipa care este antrenata de fostul sectioner Vasile Stanga si care s-a intarit cu mai multi jucatori straini in aceasta pauza competitionala.
Bucurestenii s-au instalat la conducere inca din prima parte a jocului, elevii lui Nedeljco Vukovici fiind condusi la pauza cu o diferenta de 6 goluri( 18-12).
Si in a doua repriza jocul a mers in acelasi sens, bucurestenii reusind, la un moment dat, chiar sa mareasca ecartul, la 9 goluri diferenta.
Alb-violetii au reusit sa mai reduca din avantajul luat de CSM pe final de meci, insa nu suficient, partida  incheindu-se cu scorul de 28-25 pentru gazde.
Cel mai bun marcator pentru CSU Politehnica a fost Andrei Grasu care a marcat 10 goluri, urmat de Timofte si Ignat cu cate 4 goluri.
Gruparea timisoreana urmeaza  sa intalneasca saptamana viitoare, in cea de-a doua etapa a Ligii Nationale, pe HC Caras Severin.
Carasenii au reusit un start bun de campionat impunandu-se cu 30-23 in fata celor de la Bucovina Suceava.