Dumbravita bate Alexandria si urca pe… podium!

TIMISOARA. Etapa a X-a a ligii secunde de fotbal a programat la Dumbravita meciul dintre echipa gazda si CSM Alexandria.

Dupa un meci foarte bun facut de amfitrioni, echipa banateana reuseste sa se impuna cu 2-0 si sa urce pana pe locul 3 in clasament, e adevarat insa, runda inca nu s-a incheiat.

Elevii lui Cosmin Stan au stat bine in teren, au dominat mijlocul terenului si au pus presiune in jumatatea adversa. Totusi, primul gol avea sa vina tarziu in prima parte, in minutul 43, atunci cand Nicolae Sofran a luat o actiune pe cont propriu si a finalizat din careul mare cu un sut plasat. Si partea secunda a fost la discretia gazdelor, care avea sa mai inscrie in minutul 78, prin Dragan Paulevici, acesta marcand de la limita careului mare.

Asadar un 2-0 logic si muncit, iar Dumbravita obtine a cincea victorie, dar atentie prima pe teren propriu, echipa banateana mai castigand acasa, dar un meci disputat la Ghiroda. CSC Dumbravita: Trifon – Amariei, Gisa, Zurbagiu (cpt.), Gladun – Ristin, Salhi, I. Tanase (Tismonar 79′) – Sofran (Martinov 63′), Plokhotnyuk (Paulevici 63′), B. Nortey.

1. Contează dacă bate sau nu? Oricum nu joacă pt promovate.. nu au voie să promoveze.. și nici stadion normal nu au timișorenii!! Se joaca doar de plăcere și plăcerea e a câștiga. Felicitări echipei