Dumbravita primeste 4 goluri cu Slatina. Timisenii la cel mai dur esec de pana acum al sezonului

TIMIS. CSC Dumbravita a ajuns la a patra infrangere in aceasta stagiune a ligii secunde, si in acelasi timp cea mai dura de pana acum in fata unei echipe care este candidata sigura la prezenta in play-off.

Prima parte a intalnirii de pe stadionul Stefan Dobay a fost una echilibrata, in care ambele echipe au parut mai mult preocupate sa nu primeasca gol. Fiecare din echipe a avut oportunitati mai importante din lovituri libere, insa nici Toma, nici dumbraviteanul Ekmekci nu au reusit sa nimereasca tinta, iar la pauza s-a intrat cu 0-0.

La 5 minute de la reluare, oaspetii au fost cei care au deschis scorul, dupa ce portarul Miklos nu a reusit sa retina o minge in careul mic, aceasta a ajuns la Kayondo, iar fotbalstul Slatinei a facut 0-1. Dumbravita putea egala in minutul 61, cand Ekmekci a sutat de la 20 de metri, dar Toroc a respins. Si daca nu au inscris baietii lui Cosmin Stan, au facut-o din nou cei de la Slatina, prin acelasi Kayondo, tot dupa o eroare a lui Miklos.

Trei minute mai tarziu, Trascu trage de la aprope 25 de metri, balonul il loveste pe unul din fundasii Dumbravitei si se scurge in plasa.

Gazdele s-au trezit parca in ultimele 10 minute, cand au punctat de doua ori. A facut-o mai intai Nicu Modan, cu o lovitura de cap din coltul careului mic in minutul 83. Doua minute mai tarziu Salhi a punctat si el, iar ecartul dintre cele doua formatii era de un singur gol cu 5 minute ramase.

Din nefericire, gazdele nu au mi reusit sa inscrie si sa obtina un punct, dar au mai punctat o data oaspetii. A facut-o Catalin Tara, care a consfiintit astfel al patrulea esec al stagiunii pentru dumbraviteni, si a doua partida consecutiv in care Slatina puncteza de 4 ori.

In runda viitoare, timisenii vor juca pe terenul Concordiei Chiajna, grupare ce a pierdut cu 3-1 la Resita.