Dupa infrangerea rusinoasa de la Atena, Nationala Romaniei a ajuns subiect de bancuri si glume pe Internet

Grecia-Romania 3-1, un prilej pentru suporterii nationalei de fotbal de face haz de necaz. Odata cu incheierea partidei, internetul a fost colorat cu o multime de bancuri si glume la adresa jucatorilor.
Cica antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca au meci contra Romaniei. Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice:
– Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, ok?
Toti sunt de acord. La un moment dat aprind televizorul si ce vad: 1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5!
Toti veseli, sting televizorul si se pun iar pe baute
La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si… ` Romania – Olanda 1-1, gol Mutu, in minutul 90.`
Dau fuga toti la stadion sa il felicite si in vestiar il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini…