Fara victorie si dupa al doilea duel al zilei cu maramuresenii. Handbalistii de la Politehnica Timisoara au fost invinsi de Minaur

TIMISOARA. Daca fotbalistii au scos un egal sambata cu echipa din Baia Mare, handbalistii de la Politehnica Timisoara au pierdut in fata celor de la Minaur, echipa ce inaintea etapei era pe locul al treilea.

Handbalistii timisoreni au fost dominati inca de la inceput de oaspetii din Baia Mare, care au avut in prima in permanenta un avantaj de 3 trei goluri, profintand de inexactitatile la finalizare ale banatenilor, dar si de ratarile acestora de la 7 metri. La pauza maramuresenii au condus cu 6 goluri, 17-11.

Si partea a doua s-a desfasurat pe aceleasi coordonate, cu handbalistii alb-violeti in urmarirea rivalilor. Misiunea unei posibile reveniri a devenit si mai dificila dupa ce Sabin Ignat, unul dintre cei mai experimentati jucatori timisoreni a primit 3 eliminari temporare in 13 minute si a vazut cartonasul rosu.

In cele din urma, Politehnica s-a vazut invinsa cu 30-25.

Cei mai buni marcatori ai gazdelor au fost Marjanovic, cu 6 reusite, si Sadoveacu, cu 5.

In runda viitoare, Politehnica Timisoara va juca in deplasare impotriva unei alte formatii care se bate la podium, CSM Bucuresti.