Ghiroda: Am fost furati! Clubul timisean depune plangere impotriva arbitrilor de la meciul cu FC Bihor. Video

TIMIS. Ecourile partidei de sambata de la Ghiroda nu s-au stins, iar clubul timisean vrea ca autoritatile sportive sa pedepseasca brigada ce a condus partida cu FC Bihor, si care i-a avantajat clar pe oaspeti prin acordarea usoara a doua lovituri de la 11 metri.

Fazele incriminate de oficialii clubului din Ghiroda s-au intamplat in repriza secunda, la scorul de 2-0. Mai intai, in minutul 67, dupa o pasa in adancime, balonul ajunge la unul dintre atacantii Oradiei, care este faultat de Rares Butnarasu in afara careului. Centralul Mihai Motan, a mutat insa in careu faultul si a indicat punctul cu var, aratandu-i si galbenul fundasului timisean. Cavalerul fluierului nu a schimbat decizia, cu toate ca jucatorii Ghirodei i-au si aratat ca locul in care Butnarasu l-a oprit pe varful oaspetilor era in afara suprafetei de 16 metri.

A doua lovitura de la 11 metri a fost acordata cu 11 minute inainte de finalul timpului regulamentar, cand Preklet a cazut in careu dupa ce a simtit mana lui Stupu pe el. penalty-ul a fost acordat cu usurinta de centralul din Targoviste, care i-a dat al doilea galben jucatorului Ghirodei si l-a trimis mai devreme la cabine.

Am spus-o inainte de acest meci, o voi mai spune incas o data: nu ne vom da la o parte niciodata doar „pentru ca suntem o comuna”. Pe parcursul meciului sunt mai multe decizii impotriva echipei noastre! Urmeaza sa facem o analiza a meciului, sa trimitem un memoriu catre CCA in speranta unor masuri drastice impotriva acestei brigazi, care a stricat un spectacol si, in speranta unor delegari mai inspirate in partida retur de la Oradea, in care speram ca vom avea un meci fara greseli de arbitraj si ca vom putea arata ca ne meritam locul la Liga 2!”, spune presedintele clubului din Ghiroda, Marius Poclid.

Returul finalei pentru promovarea in liga secunda este programat miercuri, de la ora 17:30, la Oradea.

1. Du-te ba ce amatorism! Banii de la Bolojan si-au facut efectul. Au picat aia ca mustele lovite de coada calului.

2. Foarte buna decizia de a depune plangerea! Speram sa fie facuta dreptate! #Invingem Bihorenii la ei acasa #HaiGhiroda #Invingem hotia si coruptia la ea acasa!!!

3. Pacat de Ghiroda dar nu e nimic pierdut!
    Insa pacat de stire, cum sa scrii o asa stire fara sa scrii scorul final !!!!!!

• Tipic usr-iștilor, dacă le iei mausul din mână nu o mai recunosc nici pe ma sa!
      Ce trebuia cap de fontă, să-ți deseneze ca să poți pricepe si tu care a fost rezultatul final?