Meci spectaculos la Dumbravita. Divizionara secunda din Timis se impune in fata Olimpiei Satu Mare

TIMIS. Dupa trei partide in care a fost invinsa de fiecare data la limita, 1-0 in fiecare dintre ele, CSC Dumbravita a obtinut primul triumf in meciurile de verificare.

Timisenii au deschis scorul in intalnirea cu Olimpia Satu Mare in minutul 8, cand Cristian Padurariu a scapat singur cu portarul oaspetilor si a trimis balonul in plasa. Olimpia a revenit in joc si nu doar ca a egalat, dar a si preluat conducerea pe tabela. Mai intai Parker a facut 1-1, pentru ca mai apoi Coceriuc si Topan sa puncteze si ei, iar in minutul 26 tabela arata 1-3. Finalul primei parti a fost insa al gazdelor, care au redus mai intai din diferenta prin Morariu, in timp ce Padurariu a mai punctat o data si a stabilit rezultatul primei parti, 3-3.

In repriza secunda, cele doua echipe au fost mai atente in faza de aparare si nu au mai lasat asa multe spatii adversarului. Dumbravita a inscris in minutul 59 prin Dragan Paulevici, care a trimis din marginea careului mare un lob peste portarul advers si a stbilit scorul final, 4-3.

CSC Dumbravita va disputa urmatorul meci de verificare sambata, tot de la ora 18, de aceasta data in compania colegei din liga secunda, FC Bihor, pe terenul oradenilor.