Poli Timisoara se impune clar in derby-ul vestului, meci intrerupt la ACS Roma

TIMISOARA. Politehnica Timișoara și ACS ROMA Florin Pădurean nu au avut emoții și-au câștigat meciurile din weekend în Liga secundă de fotbal feminin.

CITESTE SI: Victorie muncita pentru ‘Leii din Banat’. Timisoara trece la limita de Galati

Poli a rezolvat problema câștigătoarei încă de la pauză, când conducea cu 5-0. Roxana Dovâncescu a deschis ‘balul’, reușită urmată de un autogol al portarului arădean. Elena Petrișor a dus rezultatul la scor de neprezentare, pentru ca Diana Răban să reușească apoi primul eingolnla senioare. Aida Bucșă a conființit rezultatul pauzei, 5-0. În partea a doua, Poli nu a nai turat motoarele, dar chiar și așa Tania Noje și Maria Poșea au mai înscris căte un gol, cea din urmă fiind tot la prima reușită în acest sezon. S-a încheiat 7-0, iar în runda viitoare va juca pe terenul foatei prim divizionare din Târgu Mureș.

Meci întrerupt pe stadionul Textila, cu un sfert de oră înainte de final

ACS Roma Florin Pădurean s-a impus și ea în această rundă. Timișorencele s-au impus cu 5-1 de Fotbal Feminin Baia Mare, însă meciul s-a încheiat în minutul 75, deoarece mai mult fotbaliate ale echipei maramureșene s-au accidentat. Două goluri au fost reușite de Șodinca, alte două de Mogoșanu, iar unul de Heisu.
În runda viitoare, ACS Roma va juca în deplasare cu UTA.

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.