Politehnica Timisoara egaleaza in ultima secunda LPS Suceava. Banatenii sunt aproape de calificarea in semifinalele campionatului cu echipa de juniori II

TIMISOARA. Politehnica Timisoara, gazda turneului final de handbal rezervat juniorilor II la categoria valoare, a reusit un egal in a doua zi a competitiei, si are mari sanse sa iasa din grupe.

Dupa victoria cu 32-27 de duminica in fata echipei Talentul este Cheia, handbalistii de la Politehnica Timisoara au avut un meci mai greu cu LPS Suceava. Banatenii conduceau cu 14-13 la pauza, iar in partea a doua sucevenii au egalat situatia dupa 10 minute de joc. Oaspetii au si condus pe tabela pana in ultima secunda a intalnirii, cand timisoreanul Albu-Hristache a inscris, iar duelul s-a incheiat nedecis, 27-27.

Pentru Politehnica Timisoara au inscris: David Gabriel Emanuel Troanta si Alexandre Xavier Moreau cate 7 goluri, Denis Cristian Cosmescu – 6 goluri, Alexandru Albu-Hristache – 3 goluri, Andrei Milan Brichisala – 2 goluri, Vlad Alexandru Daescu si Andrei Chitu-Catrinescu cate un gol.

Astfel, tinerii alb-violeti au 4 puncte dupa doua partide, iar in ultimul meci al grupei joaca marti, de la ora 18, cu echipa Liceului Teoretic Liviu Rebreanu Turda.