Politehnica Timisoara pierde din nou in Superliga, dupa ce a condus pe tabela

TIMISOARA. Scenariu din meciul cu Csikszereda Miercurea Ciuc s-a repetat pentru Politehnica Timisoara si in intalnirea de la Iclod, cu Universitatea Cluj.

Gazdele au inceput mai bine intalnirea si au ratat doua ocazii importante. Si cum ocaziile se razbuna, in minutul 5 a venit si deschiderea scorului, reusita de Emily Scaramaelo, ajunsa la al treilea gol al stagiunii. Formatia timisoreana s-a aparat exact in continuare si a reusit sa pastreze rezultatul pana la pauza.

Echilibrul s-a pastrat si in primele 15 minute din repriza a doua, dupa care formatia clujeana a reusit egalarea. Pana la final ardelencele au mai punctat de alte trei ori si s-au impus cu 4-1. Reusitele clujele au fost semnate de Carolina Tabur, de doua ori, Mihaela Ciolacu si Carmen Marcu.

Odata cu acest rezultat Politehnica a ajuns la 10 meciuri consecutive fara victorie si este ultima in ierarhia grupei de titlu, cu 38 de puncte.

In ultima etapa a play-off-ului, Politehnica Timisoara va juca pe teren propriu in fata Farului Constanta, grupare ce si-a adjudecat deja titlul de campioana.