SCM Timisoara demolata de Corona Brasov. Banatenii au fost aproape sa incaseze 100 de puncte

TIMISOARA. Dupa un meci foarte bun la inceputul saptamanii, la Sibiu, baschetbalistii de la SCM Timisoara nu au mai putut repeta evolutia si in partida de acasa cu formatia Corona Brasov.

SCM winsed.swiss a fost dominata in mare parte din aceasta intalnire de formatia de sub Tampa. La capatul primului sfert, brasovenii conduceau cu 31-16, pentru ca la pauza mare sa aiba un avantaj de 25 de puncte. Acesta a fost si cel mai mare dezavantaj pe care timisorenii l-au avut in toate partidele de pana acum la pauza intalnirii.
Corona a continuat sa joace din ce in ce mai bine, iar in actul al treilea s-au impus cu 26-14. Timisoara si-a revenit in ultimul act al intalnirii, pe care l-a incheiat la egalitate, 19-19, insa victoria a revenit oaspetilor cu 99-62.

Pentru formatia timisoreana, cel mai bun marcator a fost Bilinovac, cu 13 puncte, iar Taylor a terminat partida cu 10. Ceilalti baschetbalisti ce si-au trecut numele pe tabela au fost: Mirkovic – 9, Gajic-8, Lapuste-8, Brodie-6, Petrescu-4 si Schipor-3.
Urmatorul meci pentru SCM winsed. swiss este programat in 4 noiembrie, pe terenul lui CSM Targu Mures.