Timisul Sag promoveaza in Liga 3. Scor de 7-0 cu Magica Balta Caransebes. Foto si Video

TIMIS. Timisul Sag a controlat de la un capat la altul si returul barajului de promovare in Liga 3 cu Magica Balta Caransebes.

Birza a dat primele avertismente defensivei carasene, mingea fiind fie retinuta de portar, fie nu a ajuns la vreunul dintre colegii din careu. In minutul 16 a venit si deschiderea de scor. Dupa o centrare din stanga, balonul a ajuns la Draghici, care a trimis in plasa. Carasenii au avut o singura ocazie, in minutul 29, cand Megheles a trimis cu capul din 10 metri peste poarta.

Cinci minute mai tarziu, timisenii au ratat o ocazie imensa. Ivanovici a trimis din 6 metri, cu poarta goala, peste transversala. In ultimele 5 minute ale reprizei, Ivanovici, cu o lovitura libera de la 20 de metri, si Draghici, au stabilit scorul primei parti, 3-0.

La pauza meciului, Octavian Draghici a primit trofeul rezervat golgeterului Ligii a patra Timis.

Si in partea a doua, tot Sagul a fost vioara intai. Draghici si-a desavarsit tripla, dupa care a fost inlocuit de Srgian Luchin. Mario Petrus, intrat pe parcursul partii a doua a facut 5-0, pentru ca Zaluschi sa duca apoi rezultatul la scor de tenis, 6-0. Timisenii au continuat sa joace, iar Alex Munteanu a stabilit scorul final, 7-0.

Astfel, Sagul se alatura celorlalte reprezentante ale Timisului, Politehnica, CCS Ghiroda si Giarmata Vii, Phoenix Buzias si CSC Peciu Nou in noul sezon al Ligii a III-a.