Timisul Sag s-a incoronat campioana judetului. Urmeaza barajul pentru promovarea in liga a III-a

TIMIS. Nu a fost loc de surprize in ultima etapa a sezonului in Liga a IV-a Timis. Timisul Sag si-a castigat partida de acasa, astfel incat victoria Lugojului a fost una de palmares.

Timisul Sag si-a asigurat cele trei puncte din duelul cu Gloria Mosnita Noua inca de la pauza intalnirii de pe teren propriu. Octavian Draghici a punctat in minutele 13 si 22 si a stabilit rezultatul primei jumatati.

La 7 minute de la reluare, acelasi golgeter al Sagului a executat perfect o lovitura de la 11 metri si a facut 3-0. Ultimul gol al echipei gazda a fost inscris in minutul 65, cand Alexandru Munteanu a primit mingea in marginea careului de 16 metri si a trimis-o peste portarul Gloriei, in plasa.

CSM Lugoj s-a impus si ea, cu acelasi scor, in ultima erapa, pe terenul Progresului Ciacova.

Si a treia clasata, CS Sanandrei Carani a castigat meciul din ultima etapa, 4-0, pe terenul lui Millenium Giarmata.

In urma acestor rezultate, Timisul Sag a castigat titlul de campioana, cu 109 puncte, la doua lungimi de echipa din Lugoj, in timp ce Sanandreiul a incheiat sezonul cu 88 de puncte.

Timisul Sag va reprezenta astfel Timisul in barajul de promovare in liga a III-a, unde va intalni campioana din Caras-Severin, Magica Balta Caransebes.